Акименко Юрій Федорович

Акименко Юрій Федорович

доцент кафедри соціальної роботи, кандидат психологічних наук, доцент.

Особистий блог: http://www.psycholog-help.blogspot.com/p/blog-page.html

Тема кандидатської дисертації:

Психологічна корекція батьківського ставлення до дітей молодшого шкільного віку.  (19.00.07 – педагогічна та вікова психологія, 2003 р). 

Сфера наукових і практичних  інтересів: теорія і практика індивідуального та сімейного консультування, психотерапії, соціальної роботи, питання гендерної рівності, стратегічне планування на рівні громади та неурядової організації.

Має досвід виконання наступних видів робіт: проведення індивідуальних консультацій з психологічних проблем; розробка та проведення навчальних курсів і тренінгів; комплексний аналіз стану організації; проведення SWOT і TOWS аналізу організації; аналіз потреб клієнтів; аналіз можливих фінансових джерел для підтримки діяльності організації та визначення пріоритетних напрямків фандрайзингу; координація та допомога у розробці стратегічного плану розвитку організації тощо.

З 1993 по теперішній час приймав участь у міжнародних проектах ЮНЕСКО, Чорнобильської Програми ПРООН Відродження і Розвитку, Фонду «Євразія», ТАСІС, UCAN, БІЗПРО, Міністерства Торгівлі та Промисловості Великобританії, Міністерство праці США, Посольства Японії в Україні, Посольства США в Україні, ПРООН в Російській Федерації, ПРООН в Україні.

Має 8-річний досвід роботи в органах місцевого самоврядування, у тому числі з 2002 по 2006 роки очолював постійну комісію Славутицької міської ради з питань бюджету, фінансів та податкової політики. Член Ради опіки та піклування при міському голові Славутича.

Нагороджений почесними відзнаками, грамотами та дипломами Славутицької міської ради, міського голови Славутича, Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій, Фонду сприяння місцевому самоврядуванню при Президентові України, Міністерства Торгівлі та Промисловості Великобританії.

  

Деякі публікації:

 1. Застосування тренінгових програм для батьків у роботі соціальних служб (на прикладі діяльності «Соціально-психологічного центру» у м. Славутичі). У зб. «Проблеми соціальної роботи: філософія, психологія, соціологія: збірник / Черніг. держ. технол. ун-т. – Чернігів: Черніг. держ. технол. ун-т, 2012. – 1 (1), с. 46 – 54.

2. Дистанционное консультирование: ответ практической психологии вызовам современного общества. Інформ. ресурс: http://www.psycholog-help.blogspot.com/p/blog-page.html

3. Суицидальное поведение и его профилактика. Інформ. ресурс: http://www.psycholog-help.blogspot.com/p/blog-page.html

4. Семейные отношения рушатся – что делать? Інформ. ресурс: http://www.psycholog-help.blogspot.com/p/blog-page.html

5. Акименко Ю.Ф. Застосування тренінгових програм для батьків у роботі соціальних служб (на прикладі діяльності «Соціально-психологічного центру» у м. Славутичі). У зб. «Проблеми соціальної роботи: філософія, психологія, соціологія: збірник / Черніг. держ. технол. ун-т. – Чернігів: Черніг. держ. технол. ун-т, 2012. – 1 (1), с. 46 – 54.