Кафедра соціальної роботи

Тел. (0462) 72-40-77
Каб. 407
Електронна адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 kafedra soc rabotu

 

Кафедра соціальної роботи як структурний підрозділ була створена у 2006-2007 навчальному році. Перші навчальні плани зі спеціальності «Соціальна робота» готувалися викладачами кафедри у співпраці зі спеціалістами шкіл соціальної роботи Середньошведського університету (Швеція, м. Естерсунд) та Національного університету “Києво-Могилянська Академія”.

Наразі основним змістом діяльності викладачів кафедри соціальної роботи є розробка та впровадження освітніх концепцій підготовки соціальних працівників різних освітньо-кваліфікаційних рівнів.

Науково-дослідна діяльність викладачів кафедри пов'язана із розробкою тематики, що стосується вдосконалення шляхів та умов формування професійної компетентності соціальних працівників, а також дослідження сучасного стану і проблем соціальної та соціально-педагогічної діяльності в Україні та світі. Зокрема, до сфери наукових інтересів викладачів кафедри належать наступні питання: соціально-психологічне забезпечення розвитку соціальних послуг в Україні; особливості формування гуманістичних поглядів на соціальну допомогу та підтримку; чинники розвитку економічної свідомості особистості в ринкових умовах; шляхи та напрямки виховання молоді, що займається соціальною роботою; теорії та методи соціальної роботи в громадах тощо.

Реалізація наукової тематики кафедри знаходить вияв у організації та проведенні низки науково-практичних заходів. В цілому, тільки за останні три роки силами викладачів кафедри було організовано та проведено близько 10 конференцій, круглих столів та науково-методичних семінарів. 

З метою формування моральних принципів професійної соціальної роботи, основ деонтології та з урахуванням діяльнісного та індивідуально-особистісного підходу до професії, викладачами кафедри соціальної роботи було розроблено та успішно впроваджується система заходів виховного характеру для студентів, що навчаються за спеціальністю «Соціальна робота». Основною метою нашої виховної діяльності є сприяння формуванню системи цінностей соціальної роботи у студентів означеного фаху. Завдяки активності викладачів кафедри соціальної роботи постійно здійснюється волонтерська допомога соціальним закладам м. Чернігова, організовуються благодійні акції тощо.

Зокрема, в межах реалізації виховної роботи зі студентами з 2001 року розпочав свою діяльність волонтерський центр «Довіра», працюючи в якому ось уже більше 10 років студенти мають змогу отримувати практичний досвід соціальної роботи за різними напрямками та реалізувати свої доброчинні прагнення. У вересні 2010 року за безпосередньої участі викладачів кафедри було створено форум-театр, учасниками якого було організовано 18 виступів у різних установах та навчальних закладах міста Чернігів.

Серед заходів, котрі щорічно організовуються викладачами кафедри в межах реалізації виховної концепції, особливе місце займає щорічний тиждень соціальної роботи, який приурочений святкуванню Дня працівника соціальної сфери України. Упродовж тижня проводяться науково-практичні студентські конференції, зустрічі з практичними соціальними працівниками – випускниками нашого навчального закладу, урочисті вечори-концерти, конкурси на звання «Кращий студент спеціальності «Соціальна робота», виставки творчих робіт студентів, спеціальні тренінги та майстер-класи тощо. 

Діяльність кафедри знаходить підтримку при співпраці з різними структурними підрозділами установ і закладів, які опікуються соціальною роботою в державі. Зокрема, кафедра тісно співпрацює з лабораторією соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, де в межах комплексних науково-дослідних тем захищена одна докторська та дві кандидатські дисертації, а також виконується одна кандидатська дисертація за спеціальністю 19.00. 05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи. 

Також, починаючи з 2011 року, була налагоджена тісна співпраця з Академією праці та соціальних відносин Федерації профспілок України, в якій викладачі кафедри з метою підвищення кваліфікації здійснювали перепідготовку та навчання  по курсу «Інноваційні форми та методи підготовки фахівців соціальної роботи у вищому навчальному закладі». 

Крім того, кафедра підтримує тісні зв'язки з кафедрами соціальної педагогіки та соціальної та практичної психології Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, територіальними центрами соціального обслуговування самотніх непрацездатних громадян Деснянської та Новозаводської районної у м. Чернігів ради, Чернігівським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та іншими соціальними установами і громадськими організаціями. 

 

Викладачі кафедри соціальної роботи:

Кривоконь Наталія Іванівна

Зайченко Іван Васильович

Сила Тетяна Іванівна

Скорик Тамара Володимирівна

Акименко Юрій Федорович

Борисенко Микола Іванович

Волковницька Тетяна Миколаївна

Демченко Галина Іванівна

Корольова Людмила Іванівна

Лєскова Любов Федорівна

Мекшун Алла Дмитрівна

Тищенко Наталія Ігорівна 

Захаріна Марина Іванівна

Левицька Надія Сергіівна 

Мульована Любов Іванівна 

Ревко Альона Миколаївна