Новини/оголошення

Добро починається з кожного з нас

k9uxWWO2FC8

Добро починається з кожного з нас

29 жовтня 2015 року о 14.30 в ауд. 224 Чернігівського національного технологічного університету відбулася прес-конференція за  підсумками реалізації проекту «Паліативна допомога дітям: від розуміння проблеми до реальних дій».

Організатором проекту є: громадська організація «Чернігів Європейський» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Партнери: Чернігівська обласна дитяча лікарня; Чернігівський національний технологічний університет; Чернігівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Учасники прес-конференції: Гайдай Ганна Андріївна – голова ГО «Чернігів Європейський». Остапенко Людмила Атотоліївна – директор ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ, партнер проекту. Сила Тетяна Іванівна – декан факультету соціальної роботи, експерт проекту, модератор. Децюк Тетяна Миколаївна – керівник проекту. Сила Людмила Василівна – лікар-онкогематолог Чернігівської обласної дитячої лікарні. 

tWKvohcOCngM18aO4hmfy8

Під час заходу піднімалися  питання про зміст і значення паліативної допомоги для тяжкохворих дітей, особливості проведення просвітницької роботи для громади м. Чернігова щодо розуміння «паліативної допомоги», про проблеми та перспективи розвитку паліативної допомоги в місті.

Присутні змогли ознайомитися з результатами проведення благодійних заходів з метою адресної допомоги на придбання ліків онкологічно хворим дітям - Свиридовичу Артему та Нікогді Артему. В рамках проекту протягом вересня-жовтня 2015 року було проведено наступні заходи: благодійна фото-сесія, благодійний концерт "Серце в долонях", аукціон  та  ярмарок творчих робіт. Спільними зусиллями громади було зібрано 24 525 грн. Завдяки небайдужим чернігівцям родини отримали довгоочікувані та такі необхідні для життя малечі ліки.

WxaPyyxYZv0

Організатори зазначили, що не дивлячись на скрутні часи, в нашому місті є люди з добрим і щирим серцем. Першими організаціями, які відгукнлися на прохання допомоги, були ресторан «Хряк», весільна агенція «Meryme» та студія реклами «Артишок». Найбільшу суму коштів зібрано  на благодійному ярмарку.

Лікар-онкогематолог Чернігівської обласної дитячої лікарні Сила Л. В.  розповіла про актуальний стан Артемів, зазначала, що в останні роки збільшилася кількість дітей з онкологічними захворюваннями та наголосила, що медицина також робить кроки вперед у питаннях онкології. Держава виділяє кошти на хіміотерапію, проте супроводжуючу терапію батьки мають купувати самі. На жаль, більшість сімей, що мають онкологічно хворих дітей, не мають можливості купити дорогі ліки. Проблемою є і придбання якісних ліків, що полегшують симптоми протікання хвороби. Лікарка виразила щире бажання продовжувати співпрацю з ГО «Чернігів Європейський в майбутньому».

Емоційний відгук отримали і виступи волонтерів проекту, студентів факультету соціальної роботи та юридичного факультету ЧНТУ – про те, що надихало, які труднощі долали.

«Добро починається з кожного з нас»,-  зазначали організатори. Ми маємо разом допомагати тяжкохворим дітям відчувати всі кольори дитинства. Паліативна допомога спрямована на полегшення страждань тяжкохворих дітей. Діти – квіти нашого життя, не дамо їм зівянути!

D5i GRl 7oAHqhO6kzgIHI