Новини/оголошення

Безцінні уроки історії до Дня пам'яті жертв Великої Вітчизняної війни

-voAwE-w5vU

Не тільки пам’ятати, але й передавати досвід минулих поколінь вчаться вже більше пів року студенти факультету соціальної роботи технологічного університету. Беручи участь в проекті «Cоціальна інтеграція жертв націонал-соціалізму, тоталітарних режимів та інших людей літнього віку до громади м. Чернігова» студенти практикують роль волонтерів та допомагають літнім людям Чернігова відчувати себе соціально адаптованими й потрібними.

Даний проект передбачає постійну взаємодію між волонтерами та особами, жертвами нацизму, через що студенти зростають на професійному полі й, окрім цього, мають унікальну можливість почути історії з життя учасників проекту. Студенти-волонтери цінують надану їм можливість й особисто зацікавлені у документації історій, задля того аби попередити та донести до оточуючих факти, котрі мали місце під час Другої Світової Війни.

Елемент супервізії має місце і серед волонтерів. Ділилися досвідом зі своїми колегами волонтери Всеволод Жейко та Стронська Марія, котрі брали участь в міжнародній молодіжній зустрічі «Майбутнє пам’яті» (Ганновер, Німеччина), де з’ясували маловідомі факти про жорстокий концентраційний табір Берген-Бельсен та ставлення до фашизму, соціалізму, нацизму та тоталітарних режимів у сучасних поколінь.

Волонтерами 7 травня 2015 року проведена «Відкрита дискусія стосовно психологічних особливостей жертв концентраційного табору Берген-Бельсен (Ганновер, Німеччина) та впливу спілкування з даною групою осіб на свідомість і світосприйняття волонтерів», на якій студенти активно обговорювали особливості впливу менталітету на сприйняття та переживання особистісних проблем людей й навіть на варіації донесення інформації до оточуючих. Учасники зустрічі мали змогу ознайомитися як з історією концентраційного табору так і з особистісними історіями виживших, що дало поштовх для порівняння і аналізу.

Безперечно, широке коло питань для обговорень ініціювало багато нових ідей, наприклад, «Жива бібліотека» за участю жертв соціальних репресій громади Чернігова. Вона дозволить всім бажаючим дізнатися про особисті історії людей та зафіксувати їх документально. Адже, тільки через збереження та детальний аналіз можна попередити майбутній можливий прояв та використання націонал-соціалізму як ідеології.

 

Марія Стронська