Новини/оголошення

Акторський потенціал розкривається не лише на сцені, але і в університеті

 

dfVDh-SkEww

Професійною грою та гарною виставою загалом, вразили глядачів студенти Факультету соціальної роботи. В рамках проекту «Cоціальна інтеграція жертв націонал-соціалізму, тоталітарних режимів та інших людей літнього віку до громади м. Чернігова», який отримав грант німецького фонду EVZ  – «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє» організований мистецький захід для учасників даного проекту. Студенти відчули себе справжніми акторами та презентували виставу «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» за книгою Миколи Гоголя.

Даний проект діє починаючи з 1 жовтня 2014 та фінішує 31 березня 2016 року, і вже на сьогодні було реалізовано безліч заходів за участю викладачів, студентів-волонтерів та партнерів: Чернігівського міського відділення Української спілки в’язнів - жертв нацизму та Територіального центру соціального обслуговування Деснянської районної у місті Чернігові ради.

Цього разу студенти просто вразили аудиторію, і не випадково, адже їх готувала професіонал, відома акторка, одна з фундаторів Чернігівського обласного молодіжного театру – Мирослава Витриховська. «Команда зрозуміла – нам потрібно зробити… Мені треба було так влаштувати репетиції, щоб кожен студент зміг розкритися. Треба було спочатку їх зацікавити, щоб вони влюбилися в свою роботу, а потім вже моя методика…Гарна дуже тема: українські традиції, щоби завжди над кожною родиною сіяла Віфлеємська зірка, зірка надії і віри», – поділилася емоціями стосовно вистави та процесу її підготовки режисер спектаклю.

Провідний майстер сцени працювала із аматорським складом майже тиждень, і всі присутні побачили результат. Хто краще може навчити як потрібно «вживатися» в роль та правильно передавати емоційне навантаження під час гри?

Чи було важно Вам грати на сцені та виконувати власну роль? Це був Ваш перший досвід? «Ні, це був не перший досвід, в школі ми ставили різні цікаві спектаклі. Проте, таку колоритну роль доводилось грати вперше. Працювати було неважко, хоча цей образ був для мене досить незвичним. Хотілося просто отримати задоволення від цієї роботи, і ми кайфували на сцені...», говорить учасниця спектаклю, Нечваль Анастасія.

Таким чином, студенти не тільки спробували себе в новій ролі, але й успішно її виконали і викликали фурор. Сподіваємось ще не раз побачити якісну та надихаючу гру наших талановитих аматорів та будемо разом слідкувати й активно долучатися до реалізації заходів проекту.

Марія Стронська