Новини/оголошення

Як покращити життя дітей або соціальні працівники в дії

Кожна дитина в світі має право на веселий, змістовний та розвиваючий відпочинок влітку. Чи будуть вони проводити свій час на вулицях не знаючи чим себе зайняти або ж вчитимуть нові мови і займатимуться спортом залежить в певній мірі від кожного з нас. В даній статті я б хотіла розповісти про неймовірно цікавий проект як для волонтерів так і для дітей – «Острів дітей» (pol.«WispaDzieci»).

       Даний проект реалізується в маленьких містечках Польщі вже протягом 17 років та розрахований на дітей, батьки яких не в змозі забезпечити їм відпочинок влітку. В даному проекті задіяні волонтери з різних країн: Польщі, Німеччини, Італії і звісно ж України.

      Літо 2014 року не було виключенням і протягом двох тижнів ми працювали з дітьми і молоддю Польщі в містечку Молтаїни (Mołtainy) й околиць та на базі місцевої школи створювали всі необхідні умови для проведення табору «Острів дітей»: спільно планували, готували та проводили розвиваючі заняття та ігри.

      Всі волонтери були поділені на 3 групи: спортивна, театральна і пластична, кожна з яких, успішно долаючи мовні бар’єри, кожного дня готувала відповідні заняття. Тож, день у день діти мали змогу активно провести час і пограти в рухливі ігри, розвивати моторику та креативне мислення, спробувати себе в ролі актора або співака, повчити мови з представниками інших країн та просто гарно провести час. Враховуючи те, що діти і молодь спілкувалися польською мовою, то всі заходи, без виключення, проводилися на польській мові, а вже додатково були уроки мовної анімації, що дозволяли всім учасникам табору вдосконалити або вивчити, в деякій мірі, інші мови.

   По завершенню двох тижнів ми спільно з дітьми провели фінальний фестиваль, на якому представили результати своєї роботи. Було організовано виставку робіт hand-made учасників табору й фото з занять та звичайно концерт, на якому діти танцювали; співали пісні українською, російською і польською мовами, які були вивчені протягом проекту. А одна з учасниць табору так захопилася процесом підготовки, що навіть написала вірш про даний проект і зачитала його на фестивалі.

     Як волонтер даного проекту, я отримала безмежний заряд позитивних емоцій та неоціненний досвід роботи з дітьми, взаємодії в команді та вдосконалила свої навики з розмовної англійської та польської мов за що безмежно вдячна всіх організаторам і учасникам.

 

      «Острів дітей» ще раз наголошує на тому, як важливо правильно та змістовно організовувати дозвілля дітей. Адже вони відкривають нові хобі, розвиваються, вдосконалюються та подорожують в далекі краї, спілкуючись з цікавими людьми. Пам’ятайте про це!

Марія Стронська