Новини/оголошення

Відпочиваючи, навчатись!

Саме таке гасло обрали цього літа деякі студенти нашого Вищу. Не тільки відпочивати, але й отримувати нові знання студенти факультету Соціальна робота Сіліч Лілія та Стронська Марія поїхали в Третю літню школу «Мобілізація громад задля вирішення територіальних проблем» з 3-7 Липня 2014 в селище Славське, що у Львівській області.

Дана школа проводиться вже не перший рік за підтримки Європейського Союзу та Програми розвиту ООН в рамках проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ” (Проект МРГ).

Як учасники даної програми ми насолоджуючись красою наших українських Карпат, прослухали цікаві лекції від Джесінга Саха, міжнародного менеджера Проекту МРГ, стосовно принципів соціальної мобілізації, що вже по факту було нам знайомо; Оксани Реміги, старшого програмного менеджера ПРООН про міжнародний досвід місцевого розвитку із залученням громад. Також обговорювали нагальні питання стосовно розвитку громад в Україні з деканом базової вищої освіти Інституту гуманітарних та соціальних наук, Національного університету Львівська політехніка – Бучином Миколою Івановичем, а також дізналися як саме діє та впроваджується даний проект з його координаторами у Львівській області Ігорем Назарем та Іриною Галайко.

Проект МРГ – це та чарівна паличка, котра дозволяє та вчить громади самостійно вирішувати власні проблеми й успішно допомагає їм.

Як саме діє проект можна розглянути на прикладі громади “Крок у майбутнє” с. Н. Синєвидне, яку ми відвідували та знайомились з її роботою. Задля вирішення існуючих проблем (встановлення вуличного освітлення, заміна вікон і дверей у школі, газифікація села) громада має власними силами зібрати кошти на це, але тільки 5%, а інша частина суми надається проектом і місцевою владою. Так, бюджет на ремонтно-будівельні роботи в цьому році склав – 156,932 грн., з яких 78,074 грн. надано ЄС/ПРООН, 70,858 грн. – місцевою владою і тільки 8000 грн. з вказаної суми було зібрано безпосередньо жителями. Тож на ці кошти вони змогли покращити своє життя і життя своїх дітей.

Загалом в процесі проходження школи ми відвідали Ресурсний центр та громаду і побачили результати впровадження даного проекту. Окрім цього ми мали змогу написати і презентувати власні бізнес-плани зі створення кооперативу; прослухати лекції стосовно енергозбереження та впровадження інноваційних технологій в розвиток громад, що є дуже актуальними на сьогодні; провести SWOTаналіз та вдосконалити свої навики та знання.

А про час, умови та місце проведення нової школи Ви зможете дізнатися в соціальних мережах або на сайті: www.cba.org.ua

Марія Стронська